28.6.2014

Mimořádné zasedání výkonného výboru JBP

Vyjádření k protestu (k otevřenému dopisu).

Dne 28. 6. 2014 se na mimořádném zasedání výkonného výboru JBP rozhodovalo o bodování 8 závodu – Běh na Kleť.

Při závodě zabloudila 7 členná skupina běžců: Jiří Csirik, Ervin Beshir, Josef Soukup, Jiří Diviš, Daniel Hájek, Jan Bláha a Martin Frelich (krom Martina Frelicha – všichni účastníci JBP) a podali protest proti jakémukoli bodování tohoto závodu v rámci JBP nebo bodovat všechny běžce stejným počtem bodů.

Výkonný výbor JBP vážně a zodpovědně posuzoval tento otevřený dopis a dospěl k závěru, že tato skutečnost nezasáhne vážným způsobem do průběhu JBP. A uznává oficiální výsledky, body budou přiřazeny dle pravidel JBP.

Do konce JBP zbývá ještě 10 plně bodovaných závodů a jeden bonusový závod. Do celkového pořadí se započítává 8 nejlepších výsledků …. (celkovým vítězem se může teoreticky stát i běžec, který se přihlásí do JBP 24 srpna na Lipenském půlmaratónu).

A protože bereme sport a zejména běh jako záležitost, která musí probíhat v duchu fair play, nemůžeme a nebudeme anulovat oficiální výsledky, (JBP nemůže zasahovat pořadatelům do pořádání závodu a do výsledků) tím bychom negativně poškodili všechny ostatní závodníky.

Výkonný výbor ve složení: Miroslav Šimek, Martin Gazda, Jiří Trnka, Zdeněk Jašarov a Petr Macek rozhodl na základě pravidel pro JBP na rok 2014 jednomyslně, rozhodnutí je konečné a není proti němu odvolání.

Manažer poháru Martin Gazda