1 záv. Homolová Linda
1 záv. Meisl Gabriel

Boršov nad Vltavou

19.8.2018

V sobotu 11.8. se sjeli do Boršova nad Vltavou dospělí běžci i běžecké mládí – děti nejmladší i trochu odrostlejší, aby si zazávodili na památku vojáků - letců, kteří byli zde poblíž sestřeleni za 2. světové války. Dětský závod byl 4. závodem JBP dětí a mládeže v tomto roce.

Děti zdolávaly tratě různých délek, rozlišených podle věku, a jak už je zde v Boršově zvykem, nechybělo ani překonávání vodní překážky – brodění lodí s vodou. Závodit přijelo celkem 53 dětí a rozděleny byly na závody dle kategorií, které máme v JBP poháru dětí a mládeže. Všechny zúčastněné děti dostaly v cíli medaili, občerstvení a odměny od sponzorů, ti nejlepší drobné ceny od Jihočeského klubu maratonců. Malá statistika vítězů neuškodí – z 11 dětských kategorií zvítězily v 7 z nich právě děti z Jihočeského běžeckého klubu dětí a mládeže – Simona Lomská, Tomáš Čoka, Jan Čoka, Magdaléna Šimánková, Marek Ludvík, Filip Stejskal a Tereza Ludvíková plus další 2. a 3. umístění.

Závod byl součástí jihočeského běžeckého poháru dětí a mládeže, tudíž se jim počítají body do celkového skóre – s přidělením bodů ovšem vydržte do návratu Kačky z dovolené ???? .

Všem dětem palec nahoru a díky za skvělé sportovní nasazení a všem ostatním za přátelskou prima atmosféru.

A další závod se uskuteční 13. Října 2018 v Chlumu u Třeboně.